„Vaikų bibliotekėlė 2015“ knygos jau Inžinerijos licėjaus bibliotekoje

2015 m. gruodžio 20 d.

Labdaros ir paramos fondą „Švieskime vaikus“ 2013 m. įsteigė Lietuvos muzikantas, prodiuseris, aktorius Andrius Mamontovas ir Lietuvos mecenatas Ramūnas Karbauskis. Fondas siekia aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas geriausiomis lietuvių autorių sukurtomis knygomis vaikams, skatinti vaikus skaityti, o rašytojus – kurti literatūrą vaikams.

Šis fondas kasmet skelbia Nacionalinį vaikų literatūros konkursą. Šiais metais išleista 11 knygų, visą „Vaikų bibliotekėlę“ sudaro beveik 300 knygų.

Gruodžio 16 dieną dalindamas Vilniaus miesto bibliotekoms pirmojo Nacionalinio konkurso laureatų knygas Ramūnas Karbauskis sakė, jog itin svarbu investuoti į vaikų literatūrą, kuri skirta iki dešimties metų amžiaus skaitytojams. Pasak jo, tokio amžiaus vaikus dar nesunkiai galima sudominti knygomis.

Renginyje kalbėjusi antrosios premijos laimėtoja, knygos „Gėlininkė“ autorė rašytoja Birutė Mar tvirtino, jog tik vaikams galima rašyti šviesiai. Pristatydama savo knygą ji sakė, jog šis kūrinys tinka įvairaus amžiaus vaikams. Savo kūriniu ji kvietė pažinti gėlių ir suaugusiųjų pasaulį. O Rosita Makauskienė, kurios parašyta knyga „Svajonių kalnas“ pripažinta gražiausiai iliustruota knyga, skatino visus turėti svajonių, o kad jos pildytųsi, tvirtino autorė, reikia nešiotis lapukus su užrašytomis svajonėmis.

„Mes tarsi iš senų laikų grįžę knygnešiai, tik mums brautis reikia ne per valstybės, bet per spalvotas informacinio srauto sienas“, – sakė mecenatas Ramūnas Karbauskis, dosniai dalinęs mokyklų bibliotekoms knygas.

Taip pat norime priminti, kad besibaigiant Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotai „Knygų Kalėdų“ akcijai mokiniai ir jų tėveliai nepamirštų dovanoti knygų ne tik šalies bibliotekoms, bet ir licėjaus bibliotekai. Mokyklos bibliotekininkės džiaugsis ne tik naujomis knygomis, bet ir jau perskaitytomis, nebereikalingomis, tačiau neseniai išleistomis knygomis.

Rasa Praninskienė