Šimtadienio šventė VIL

2016 m. kovo 14 d.

Vasario 19 dieną įvyko pirmasis Vilniaus inžinerijos licėjaus šimtadienis, kurio metu  vienuoliktokai  žiūrovus, t.y. dvyliktokus, mokytojus ir svečius pakvietė į kino dirbtuves ir leido stebėti viską, kas vyksta už kameros. Kildami į kino užkulisius svečiai galėjo praeiti ir pasižvalgyti po aktorių kostiuminę ir grimerinę. O pagrindine šimtadienio intriga tapo režisieriaus ir scenaristės ,,konfliktas“, tvyrojusi ,,įtampa“ dėl statomo filmo. Režisieriaus ir scenaristės požiūris tiek į darbą, tiek į kūrybą skyrėsi. O statomame filme buvo perteikiamas šių dienų abiturientų gyvenimas:  mokykloje pasklinda žinia, kad populiariausia mokyklos panelė Tifani turi egzaminų atsakymus. Netrukus visi merginos pažįstami pradeda ieškoti būdų, kaip tuos atsakymus gauti: vieni bando grasinti jai, kiti apsimetinėja gerais draugais, dar kiti rodo ypatingą dėmesį. Bet pagrindinė kova vyksta tarp dviejų vaikinų – Stiflerio, kurį visada užstoja lengvabūdis režisierius, ir Hario, kurį palaiko nuoširdžioji ir darbščioji scenaristė. Galiausiai Tifani pasirenka Džeimsą Bondą, kuris su niekuo nekovojo dėl jos ar egzaminų atsakymų, o visada buvo šalia. Staiga filmavimas nutraukiamas dėl policijos pareigūnų apsilankymo, nes režisierius netekęs vilties nusprendžia plagijuoti…

Bet filmų kūrimo industrijoje laikas nesustoja, todėl prodiuseris paskelbia naujas atrankas ir pirmaplanius vaidmenis laimėjusius aktorius – dvyliktokus.

Mūsų, vienuoliktokų, jaudulį numalšino pozityvios dvyliktokų nuomonės. Jie negailėjo komplimentų ir nuoširdžių žodžių: „Ačiū, vienuoliktokai, už nesveikai gerą šimtadienį! Pasiruošėt nerealiai“. Gražių žodžių išgirdome ir iš mokytojų bei mokyklos direktorės, o jos paskatinti, ėmėmės ir antrojo  dublio. Pasirodymas šį kartą buvo skirtas mokytojams, kurie negalėjo dalyvauti pirmajame dublyje, tėvams ir draugams bei Antakalnio bendruomenei.

Šimtas dienų prabėgs greitai ir netrukus ruošimės kitai, ne mažiau svarbiai  – Paskutinio  skambučio – šventei.