Sėkmė tarptautiniuose jaunimo debatuose vokiečių kalba

2016 m. kovo 23 d.

Kovo 14 dieną Klaipėdos „Žemynos“ gimnazijoje vyko regioniniai debatai vokiečių kalba „Jugend debattiert international“. Debatuose dalyvavo 12 moksleivių, kurie atkeliavo iš Vilniaus inžinerijos licėjaus, Klaipėdos „Žemynos“, H. Zudermano ir Kauno jėzuitų gimnazijų. Debatų tema buvo „Sollen Schüler in Litauen verpflichtend ein mehrwöchiges Berufspraktikum absolvieren?“ („Ar moksleiviai Lietuvoje turi atlikti kelių savaičių privalomą  profesinę praktiką?“). Moksleiviai diskutavo struktūruotai, bet kartu ir labai emocingai. Sunku išlikti abejingiems tokia aktualia moksleiviams tema.
Mūsų gimnazijai atstovavo Kotryna Kiznytė iš IIu2 klasės, gimnazistei šie debatai buvo pirmi. Iš 12 moksleivių ji pateko į geriausiųjų ketvertą ir regioniniame finale dalyvavo debatuose su H. Zudermano ir Kauno jėzuitų gimnazijų vienuoliktokais ir dvyliktokais, kurių mokyklose vokiečių kalbos mokymas yra sustiprintas. Regioniniame finale Kotryna užėmė 3 vietą. Sveikiname su pergalingu debiutu!
Kotryna dalijasi savo įspūdžiais: „Su debatais susipažinau tik šiais metais – tai  man labai nauja veikla. Prieš debatus labai jaudinausi, nes nežinojau, ko tikėtis, tačiau pranokau savo lūkesčius. Mano tikslas buvo parodyti tai, ką moku geriausiai. Labai džiaugiuosi, kad patekau į finalą!“

„Tarptautiniai jaunimo debatai“ yra fondų „Erinnerung, Verantwortung und Zukunft“ ir  „Hertie“, Gėtės instituto bei Vokietijos Centrinės užsienio švietimo sistemos valdybos projektas.

Susidomėjote debatais? Daugiau informacijos rasite čia:
https://www.goethe.de/ins/lt/lt/spr/unt/ver/jdi.html