Pirmąkart Rašytojų sąjungoje

2016 m. vasario 5 d.

Vasario 1 dieną Lietuvos rašytojų sąjungoje vyko poetės, dramaturgės, rašytojos bei vertėjos Violetos Palčinskaitės kūrybos vakaras. Be poetės dalyvavo kino bei teatro aktorė Laima Štrimaitytė, leidėja Lolita Varanavičienė, nacionalinės premijos laureatė poetė Ramutė Skučaitė, dainininkas Vygantas Kazlauskas. Vakarą vedė Juozas Šalkauskas.

Pirmą kartą Rašytojų sąjungoje su savo programa pasirodė Vilniaus inžinerijos licėjaus Dvarčionių skyriaus 1 a (mokytoja Daiva Šmotavičienė) bei 2 b klasės mokiniai. Su savo mokytoja Diana Lisovskaja jie paruošė vaidinimą pagal Violetos Palčinskaitės knygą „Karalius pamiršo raidyną“. „Noriu, kad vaikai, kaip tas mano kvailas karalius, niekada nepamirštų raidelių, – sakė poetė. Raidynas – šalies, tautos, visa ko pagrindas: kai nemoki skaityti,rašyti, tai negali nei valdyti, nei gyventi. Protėvių kalba labai svarbi, ir man, kaip rašytojai,skaudu girdėti ir matyti, kaip žmonės ją skurdina, nepaiso taisyklių.“

Visi antrokai šauniai deklamavo, vaidino. Ne vienam sukėlė juoką padykęs Juokdarys, Drakonas Siaubūnas, žioplas Karalius ir kiti herojai. Mokinukai aktyviai dalyvavo renginyje – šoko, kai to paprašė dainininkas Vygantas Kazlauskas, noriai pažindinosi su poete V.Palčinskaite, mielai su ja fotografavosi, vaišino žiūrovus saldainiais – mėgstamais vaikystėje poetės skanėstais.

Rasa Praninskienė