Naujas skyrius mokyklos istorijoje

2015 m. rugsėjo 6 d.
Naujas skyrius mokyklos istorijoje

Nauji mokslo metai atvertė trečiąjį Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinės mokyklos istorijos skyrių – Vilniaus 22-oji vidurinė 2015 m. rugpjūčio 26 d. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos spendimu pertvarkyta į gimnaziją ir jai suteiktas Vilniaus inžinerijos licėjaus pavadinimas.

Ši džiugi žinia buvo vienas svarbiausių Mokslo ir žinių dienos akcentų. Skambant muzikai šventiškai nusiteikusi bendruomenė ir svečiai rinkosi licėjaus kieme. Renginio vedėjas Valentinas Butanavičius, direktorės pavaduotojas neformaliajam ugdymui, pakvietė dvyliktokus pakelti vėliavas, o šventės dalyvius – sugiedoti V. Kudirkos „Tautišką giesmę“. Sveikindama bendruomenę ir dėkodama už nuoširdų tikėjimą bendra vizija, direktorė Regina Mikalauskienė pabrėžė, kad ir vykdant specializuoto inžinerinio ugdymo programą dėmesys „tėvų žemei, papročiams ir gimtajai kalbai“ neišblės – liekame ištikimi M. Daukšos priesakams. Direktorė padėkojo steigėjui – Vilniaus miesto savivaldybei, rėmėjui, programų koordinatoriui Vilniaus Gedimino technikos universitetui už pasitikėjimą, didžiulę pagalbą pritaikant ir vykdant bendrąsias programas; pasidžiaugė rūpestinga bendruomene, kurios dėka atsinaujino ugdymosi aplinka, įsteigtos naujos edukacinės erdvės.

Gausūs aplodismentai palydėjo pirmoko Arimanto Sakalo, ketvirtos klasės gimnazistų Karolinos Augutavičiūtės ir Dionizo Vysockio bei mokyklos absolvento, LR Seimo nario Andriaus Kubiliaus sveikinimus.

Linkėdama vertinti mokslo svarbą ir atkakliai siekti savo tikslų, LR švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė pasidžiaugė mūsų pasirinkta inžinerinio ugdymo kryptimi ir aktyviu prisijungimu prie STEAM programos.

Vilniaus miesto mero pavaduotojas Valdas Benkunskas ir VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas, pasveikinę šventės dalyvius, skambant „Dominantės“ (vad. Stasė Skurulskienė) atliekamam gimnazijos himnui atidengė Vilniaus inžinerijos licėjaus lentelę, o Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios monsinjoras Edvardas Rydzikas palaimino pirmokus ir visą bendruomenę.

Licėjaus tarybos pirmininkas Raimundas Beinortas, sveikindamas mokinius, mokytojus ir tėvelius teisingo pasirinkimo proga, priminė, kad šį – naująjį – etapą lydi ne tik įdomi veikla, bet ir dar didesnė visos bendruomenės atsakomybė. Linkėdamas produktyvaus ir kūrybingo proceso pakvietė mokinius į klases.

Automobilininkų klubas N40, skatinantis saugumą kelyje, mokyklos kiemą papuošė vienu iš savo bolidų, o Algirdas Kazlauskas pažadėjo suteikti praktinių žinių apie automobilius būsimiems inžinieriams.

Šventėje taip pat dalyvavo VGTU inžinerijos programų koordinatorius Henrikas Mykolaitis, Getės instituto pedagoginio bendradarbiavimo, vokiečių kalbos kursų ir egzaminų programų koordinatorė Margarita Repečkienė.

Mokinių saugumu perėjoje Rugsėjo 1-ąją rūpinosi „Lietuvos ryto“ komandos narys, krepšininkas Marius Runkauskas.

Alesia Paškevičienė

Romualdo Kličiaus nuotraukos