Mokiniai laikė tarptautinį vokiečių kalbos egzaminą DSD 1

2016 m. kovo 20 d.

Kovo 9 ir 15 dienomis mūsų licėjaus mokiniai, besimokantys vokiečių kalbos, laikė tarptautinį vokiečių kalbos egzaminą DSD 1 diplomui gauti (Das Deutsche Sprachdiplom I). Egzaminą šiemet laikė šie IIu2 ir IVu klasių moksleiviai: gimnazijos ketvirtokai Karolina Augutavičiūtė, Donata Jefremenkovaitė, Giedrius Maciulevičius ir antrokai Kotryna Kiznytė, Umberto Masi, Tomas Radavičius, Kamilė Prazarkevičiūtė, Aušrinė Tunkevičiūtė, Maksimas Legonkovas ir Karolis Čipkus.

Egzaminas buvo nelengvas: jis susidarė iš 4 dalių – skaitymo, klausymo, rašymo bei kalbėjimo. Kalbėjimo dalyje moksleiviai ne tik sėkmingai pristatė savo paruoštas pateiktis vokiečių kalba, bet ir turėjo galimybę pabendrauti su vokiečiu – egzamino kalbėjimo dalies komisijos vadovu. Šis džiaugėsi licėjaus moksleiviais ir jų kalbiniais gebėjimais.

Pagal Europos kalbų aplanką, visiems besimokantiems užsienio kalbos gali būti nustatytas kalbos mokėjimo lygis: pradedantis vartotojas (A1 ir A2), savarankiškas vartotojas (B1 ir B2), geras vartotojas (C1 ir C2). Šią šešių kalbos mokėjimo lygių sistemą nuo A1 iki C2 supranta ir pripažįsta visos Europos šalys.

DSD 1 diplomas yra vokiečių kalbos žinių įvertinimo A2 arba B1 lygiu įrodymas, plačiau atveriantis duris darbo galimybėms bei studijoms ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Turint šį sertifikatą nekils problemų norint Vokietijoje dirbti, įgyti profesiją, mokytis kolegijoje ar lankyti paruošiamąsias studijas.

 

Daugiau informacijos apie DSD 1 diplomą rasite čia: http://www.bva.bund.de/DE/Organisation/Abteilungen/Abteilung_ZfA/Auslandsschularbeit/DSD/node.html (vokiečių kalba) ir https://en.wikipedia.org/wiki/Deutsches_Sprachdiplom_Stufe_I_and_II (anglų kalba).