Minėjome Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną

2016 m. kovo 14 d.

Nepriklausomybės atkūrimo diena mūsų licėjuje paminėta įvairiais renginiais. Kovo 9 dieną į septyniolika komandų susibūrę 7 – 8  ir I – III klasių mokiniai dalyvavo istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojų surengtame Lietuvos Nepriklausomybei skirtame Protų mūšyje. Mokiniams teko atsakinėti įvairius istorijos klausimus, nagrinėti vaizdines sąsajas, vertinti muzikinius kūrinius. Šiose varžytuvėse geriausiai pasirodė pirmąją vietą užėmusi IIIb klasės komanda, kurią sudarė Kristijonas Damskis, Dominykas Deltuva, Austėja Kuktaitė, Paulius Serapinas ir Meda Šataitė. Antrąją vietą iškovojo IIu2 klasė, o trečiąja vieta dalinosi net dvi komandos – IIIa klasė ir sėkmingai su vyresniųjų klasių mokiniais konkuravusi bei tuo renginio organizatorius ypač nudžiuginusi 7e  klasė.

Kovo 10 dieną mokykloje nuo ankstyvo ryto šventinę nuotaiką kūrė III – ųjų  klasių mokiniai, kurie skambant M.Mikutavičiaus dainai ,,Pasveikinkit vieni kitus” visiems mokyklos bendruomenės nariams įteikė trispalves juosteles. Licėjaus istorijos entuziastai dalyvavo Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos kartu su partneriais antrą kartą organizuojamame Nacionaliniame konkurse „Lietuvos istorijos žinovas”. Dalis mokyklos mokinių vyko į renginį istorinėje miesto savivaldybėje – Vilniaus rotušėje, kiti istorijos mėgėjai konkurso užduotis atliko mūsų mokykloje. Konkurso dalyvius Rotušėje sveikino Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Po konkurso dalyviai turėjo galimybę išklausyti prof. V. Vaitkevičiaus paskaitą „Perkūnas, Vytautas, Kazimieras arba kas pažadins Gedimino kalne miegančią lietuvių kariuomenę?“ ir aplankyti istorinį Vilniaus mero kabinetą Rotušėje. Mokykloje konkurso užduotis geriausiai sekėsi atlikti IIu2 klasės mokiniui Umberto Masi, jis teisingai atsakė į 27 klausimus, II vietą užėmė 7b klasės mokinys Domantas Matuliauskas, teisingai atsakęs 21 klausimą, o III vieta dalijosi 8b klasės mokinys Matas Zdanevičius ir IIu2 klasės mokinė Daniela Kazlauskaitė, teisingai atsakę į 20 klausimų. Mokiniai pasidalino savo mintimis apie vykusį konkursą:

 

Manau, kad tokius konkursus rengti yra labai gera idėja, nes jie skatina tautiškumą, patriotizmą, be to, tai puikus būdas patikrinti savo istorijos žinias apie Lietuvą“.                                                                                                                                                                                                         Tauras Volskis IIu2

Šis konkursas man patiko. Supratau, kad daug ko nežinau. Manau, reikėtų jį rašyti kiekvienam lietuviui“.

Povilas Razmus 8b

Manau, jog tokia veikla yra naudinga mūsų amžiaus auditorijai ir ne vien dėl to, kad dalyvaujant pasisemiama naujų žinių, bet ir tam, kad jos keliauja iš kartos į kartą. Platus akiratis, iškalba ir turėjimas ką pasakyti apie Lietuvos istoriją visada mus tik ugdys, todėl kiekvieną kartą gavus progą sudalyvauti panašiuose konkursuose, būtinai dalyvausiu. Tai tiesiog puikus būdas patikrinti savo žinias“.

Lugnė Ladauskaitė 7b

Dalyvauti patiko, tai yra visai įdomu, nes galima sužinoti kažką naujo ir manau, būtų visai gerai, jeigu būtų ir daugiau tokių užsiėmimų“.

Rūta Krinickaitė IIIa

Manau, visada verta dalyvauti tokiuose konkursuose, taip gali pamatyti, kur gali tobulėti ir daugiau gauti žinių, todėl džiaugiuosi, kad turiu galimybę dalyvauti tokiame konkurse“.

Aušrinė Zeleckytė 7e

 

Taip švęsdami Kovo 11-ąją, praturtinome save naujomis žiniomis, įsitikinome, jog turime kuo didžiuotis bei prisiminėme tikrąsias vertybes – Laisvę, Nepriklausomybę, Bendrystę, Tėvynės meilę…

 

                                                                                      Istorijos mokytojas Andrius Porutis