Licėjuje surengtas spektaklis „Tarmių stalas“

2016 m. kovo 9 d.

Vasario 24 dieną mūsų mokykloje lankėsi Stalo teatro menininkų trupė, kuri dideliam būriui žiūrovų pristatė nuotaikingą spektaklį su muzikiniais intarpais „Tarmių stalas“. Šis spektaklis – tarmiškų pasakų pynė, kurioje vaidina ne tik profesionalūs aktoriai, bet ir atgiję daiktai – statulėlės, klumpės, verpimo ratelis, sviestmušė, puodai, grėblys, netgi šaukštai ir kėdės.

Mažieji žiūrovai linksmai nusiteikę klausėsi tarmiškų pasakų apie Bezduką, karalių, ožką ir griūvantį dangų, o vyresni moksleiviai turėjo galimybę išgirsti, kaip kalba žemaičiai, aukštaičiai, dzūkai ir suvalkiečiai, palyginti tarmes su bendrine kalba. Vaikai pamatė, kaip atrodo įvairūs daiktai, dar mūsų senelių kasdien naudoti buityje, bet dabar, deja, dažniau randami palėpėse, apleisti, nebeturintys paskirties, nors liudija visai neseną mūsų istoriją.

Spektakliui pasibaigus aktoriai klausė moksleivių, ar suprato tarmiškus žodžius. Pasirodo, kai kurių tarmybių miesto vaikai nebuvo girdėję, tad svečiai mielai paaiškino žodžių reikšmes. Žiūrovai ne tik smagiai praleido laiką klausydamiesi pasakų, bet ir praplėtė akiratį, sužinojo naujų žodžių ir, tikėkimės, suprato, kaip svarbu saugoti unikalią savo regionų kalbą.

Lietuvių kalbos mokytoja Alesia Paškevičienė