Konstitucijos egzaminas 2015 m.

2015 m. spalio 2 d.
Konstitucijos egzaminas 2015 m.

Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija jau devintus metus organizuoja tradicine tapusią visuotinę teisinių žinių įvertinimo akciją – Konstitucijos egzaminą 2015. Ministerija kartu su egzamino globėja – Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite, ir partneriais – DELFI ir LRT, visus šalies piliečius ir gyventojus akcijos metu kviečia pasitikrinti Konstitucijos žinias.

Kaip ir visoje Lietuvoje, mūsų licėjuje pirmasis Konstitucijos egzamino etapas įvyko rugsėjo 29 d. Devintą valandą ryte beveik šimtas savo žiniomis panorusių pasivaržyti 5–7 klasių, 8–10 klasių ir 11–12 klasių mokinių susirinko spręsti testą, kurį sudarė 30 klausimų su pasirenkamais atsakymo variantais.

Vyriausiųjų mokinių grupėje pirmąją vietą užėmė 12u klasės mokinė Evelina Sarul ir 11b klasės mokinys Andrius Neironis,  teisingai atsakę į 23 testo klausimus. Abiturientės Gabrielė Geriksaitė, Sita Valeckaitė ir Gabrielė Minkevičiūtė surinko po 21 tašką.

Tarp 8 – 10 klasių mokinių geriausiai užduotis atlikti sekėsi 10u1 klasės mokinei Aušrinei Terebaitei (24 taškai). Nuo jos nedaug atsiliko 10u2 klasės mokinys Umberto Masi, surinkęs 22 taškus. Trečiąją vietą pasidalino dešimtokai Akvilė Bredelytė ir Ramojus Balevičius. Jiems pavyko teisingai atsakyti po 20 testo klausimų.

Jauniausiųjų mokinių grupėje aktyviausia buvo 7c klasė, kurios atstovams atiteko visos prizinės vietos. Antrąją ir trečiąją vietą pasidalino Ūla Marija Laučiūtė ir Tautvydas Gavelis (21 taškas). Pirmoji vieta atiteko Jokūbui Bagdonui, surinkusiam 26 taškus. Jokūbas Bagdonas tapo ne tik geriausiu Lietuvos Respublikos Konstitucijos žinovu Vilniaus inžinerijos licėjuje, bet  ir dalyvaus  Konstitucijos egzamino II etape.

Inžinerijos licėjaus Konstitucijos egzamino vertinimo komisija, kurią sudarė Vilija Bagočenkienė, Roberta Firavičiūtė, Vidas Gečionis ir Andrius Porutis, džiaugiasi savo mokinių žiniomis bei linki sėkmės Jokūbui Bagdonui II egzamino etape.

Lietuvos Respublikos 2015 metų Konstitucijos egzamino  laimėtojai bus pasveikinti 2015 m. spalio 26 d. iškilmingos ceremonijos Prezidentūroje metu.

Istorijos mokytojas Andrius Porutis