IŠVYKA Į ŽALIĄJĄ UNIVERSITETO EDUKACINĘ ERDVĘ

2015 m. rugsėjo 21 d.

Vykdant aplinkosauginį visuomenės švietimo projektą ,,Sulaikykime žemę – jai žaluma reikalinga“ Vilniaus inžinerijos licėjaus mokiniams daug pagelbėja LEU Gamtos, matematikos ir technologijų fakulteto dėstytojai, pakviesdami į įdomias edukacines pamokėles, susitikimus, kūrybines dirbtuves. Viena iš jų –  išvyka į oranžeriją – didžiausią Vilniaus edukologijos  universiteto  žaliąją edukacinę erdvę. Apie augalus mokiniams išsamiai pasakojo LEU Gamtos, matematikos ir technologijų fakulteto (GMTF) dėstytoja ir vyresnioji botanikė Teresė Jokšienė.

Įėjus į oranžeriją, tiesiogine to žodžio prasme raibo akys. Tokią augalų įvairovę retai kur pamatysi.  Tai įvairiausi augalai iš  Amerikos, Azijos ir Afrikos. Mokiniai pamatė drėgnųjų miškų augalus, palmes, avokado medį, kuris labai greitai auga, antrą pagal brangumą prieskonį  – vanilę, trečią – kardamoną, popiermedį, didžiausias žoles – bananus (vienas bananas žydėjo), augalus – kompasus, papirusą, iš kurio gamindavo popierių, Azijoje augantį bambuką (per 1 val. paauga 10 cm), prie Viduržiemio jūros augantį nuodingą augalą oleandrą (sudeginus medieną  pelenai lieka nuodingi), vilnamedį, fikusą, kurio, sultys – lateksas – yra natūrali guma, kavamedžius, melionmedį, kuris greičiausiai sunokina vaisių – papają, citrinmedžius, kurie pakelia nuotaiką (japonų mokslininkai nustatė, kad dirbant kompiuteriu kambaryje, kuriame yra citrinmedis, net 70 procentų padaroma mažiau klaidų), bulves, kurias iš Amerikos atvežė Kolumbas, pušų ir eglių giminaitį, kurių lapai dar nevirtę spygliais, dinozaurų laikus menantį ciką, daug kaktusų, sukulentų, ir kitus augalus.

Išvykos metu mokiniai sužinojo  kaip augalai auga, žydi, apsisaugo, prisitaiko prie aplinkos, suprato, kad su augalais kaip ir su žmonėmis reikia bendrauti, atsakingai ir saugiai elgtis.

Išvykos įspūdžiais dalinosi 4 b klasės mokiniai ir mokytoja Renata Biveinienė