Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2016

2016 m. kovo 23 d.

Kovo 14 – 18 dienomis licėjaus bendruomenė prisijungė prie jau septintą kartą vykstančios akcijos „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2016“. Mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose, skirtose atkreipti dėmesį į patyčias ir smurtą, konfliktų sprendimą, skatinti draugišką tarpusavio bendravimą. Šiomis dienomis pradinėse klasėse veikė Draugystės paštas. Mokiniai rašė vieni kitiems laiškus su gražiais žodžiais, palinkėjimais, sveikinimais. Paskutinę veiksmo savaitės dieną vaikai su džiaugsmu juos skaitė ir dalijosi įspūdžiais. O kad draugystė gyvuotų ir už klasės sienų, pradinių klasių mokiniai dalyvavo Draugystės mainuose. Kiekvienas vaikas turėjo porininką iš kitos klasės, su kuriuo keitėsi rankų darbo dovanėlėmis – knygų skirtukais. Lankstydami, spalvindami skirtukus, mokiniai įdėjo dalelę savo širdies, o susipažindami su kitų klasių mokiniais vaikai linkėjo vieni kitiems gerų draugų, sėkmės moksluose ir pan. Kurdami „Draugystės taisyklių medį“ aktyviai diskutavo ir atsakymų į klausimus apie draugystę, tikrus draugus, jų savybes ieškojo pirmokai. Užsiėmimų metu, mažiesiems priminta koks elgesys skaudina kitus vaikus, ką daryti jei tave skriaudžia? Užsiėmimų “Bendravimas ir bendradarbiavimas” metu, ketvirtokai mokėsi suprasti vienas kitą.
6 – 8 klasių mokiniai žiūrėjo prevencinį filmą „Nekentėk tyloje“. Diskusija skatino susimastyti apie savo ir kitų skaudinantį elgesį, jo pasekmes. Gimnazistai aktyviai diskutavo stebėdami psichologo Evaldo Karmazos virtualią paskaitą „Patyčios. Atpažink, išvenk, sustabdyk“. Mokiniams priminta, kaip elgtis ir kur kreiptis pagalbos, jei tave skaudina, kaip galima padėti sustabdyti patyčias.
Ačiū visiems prisijungusiems prie akcijos, dėka gražių prisiminimų, koridoriuose bus daugiau pažįstamų veidų, draugiškų šypsenų, o mokykla taps dar šiltesnė ir jaukesnė.

 

Socialinė pedagogė Vitalija Kruglaja
Psichologė Rūta Olšauskė