Pradinukai mokėsi draugauti su šunimis

2015 m. spalio 20 d.

Dvarčionių skyriuje spalio pabaigoje šauniai paminėta pasaulinė gyvūnų diena, nors kinologai tvirtina, kad šiai dienai paminėti skirtas visas spalio mėnuo. Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras suorganizavo Dvarčionių pradinukams mokymus apie šunis – kaip saugiai su jais elgtis, ką daryti sutikus palaidą nepažįstamą šunį, ar galima glostyti nepažįstamą šunį. Mokyklos vestibiulyje veikė improvizuota fotografo ateljė – vaikai fotografavosi su auksiniais retriveriais, ir už keliolikos minučių galėjo pasiimti išklausyto kurso pažymėjimą su spalvota savo nuotrauka.

Kol vieniems vaikams vyko edukacinės pamokėlės, kiti dalyvavo viktorinose apie šunis.  Aktyviausi ir teisingai atsakinėję į klausimus vaikai buvo apdovanoti įvairiais prizais. Moksleiviai itin domisi šiais geriausiais žmogaus draugais. Dauguma Dvarčionių pradinukų savo namuose augina gyvūnus, tačiau užsiėmimuose sužinojo ir daug naudingų, dar negirdėtų dalykų.

Po edukacinių pamokų moksleiviai išėjo į kiemą, kur kinologai demonstravo įvairias komandas šunims, vaikai kartu su gyvūnais darė mankštą. Vėliau dresūros triukus rodė iš Šiaulių atvykęs šunų dresuotojas – demonstravo kaip šuo klauso savo šeimininko, kokia puiki jo uoslė. Vaikai džiugiai dalyvavo  šuns pasirodymuose – paprašydavo atnešti žaislą, paslėpdavo kamuoliuką lagaminėlyje, o šuo rasdavo.

Susitikimas su Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro darbuotojais ilgam išliks vaikų atmintyje.

Rasa Praninskienė