Pirmokai mokėsi saugoti ir tausoti vadovėlius

2015 m. spalio 25 d.
Pirmokai mokėsi saugoti ir tausoti vadovėlius

Mokyklos bibliotekininkės norėdamos paskatinti ir pamokyti pirmokus tinkamai prižiūrėti vadovėlius visoms septynioms pirmoms klasėms vedė edukacines pamokas apie vadovėlių priežiūrą. Darbuotojos papasakojo kiek metų turėtų tarnauti vadovėliai, kiek jie tarnauja iš tikrųjų, kiek kainuoja nauji vadovėliai, apie jų leidybą, spausdinimą ir pan. Kartu su vaikais darbuotojos aptarė apie popieriaus gamybai reikalingą medieną. Beveik visi vaikai žinojo apie miško svarbą žmogaus ir pasaulio egzistavimui. Kad moksleiviai suprastų kaip sunkiai ir ilgai auga medžiai, ir kaip greitai jie nukertami, bibliotekininkės pažaidė žaidimą „Per kiek užauga medžiai“.

Vaikai aktyviai ir įdomiai vardijo taisykles, kurių privalu laikytis prižiūrint ne tik vadovėlius, bet ir knygas. Taip pat užrištomis akimis bandė atpažinti, kuris iš dviejų vadovėlių yra naujas, o kuris sulietas, kuri iš dviejų knygų yra pasakų knyga, o kuri – vadovėlis.

Kad vaikams būtų aiškiau, kaip konkrečiai tvarkyti vadovėlius, knygas, jiems buvo pademonstruoti trumpi filmukai apie knygų restauraciją, knygos kampų tvarkymą, įplyšusių puslapių klijavimą. Kai kurios klasės spėjo pažaisti  kamuoliuko ir žodžių žaidimą.

Rėmėjų dovanėlės

Mokyklos globėjas politikas Andrius Kubilius noriai prisidėjo prie šios akcijos. Siekdamas paskatinti vaikus tinkamai prižiūrėti vadovėlius jis kiekvienai klasei padovanojo po pieštukų bei akvarelės rinkinį su Seimo simbolika.

Albino Žukausko  anūkė (o jo proanūkis taip pat mokosi mūsų mokykloje) irgi mielai prisidėjo prie šios akcijos. Ji kiekvienai klasei padovanojo po dvi savo senelio knygas „Varlė skalbėja“.

Moksleivius, aktyvius pamokėlės dalyvius, pieštukais, flomasteriais paskatino leidykla „Žuvėdra“.

Bibliotekos darbuotojos tikisi, kad nuo šiol ši karta mokės prižiūrėti ir teisingai tvarkyti vadovėlius bei ne tik bibliotekos, bet ir savo asmenines ar iš draugų pasiskolintas knygas.

Rasa Praninskienė